MYK Konstrukcje

YouTube

Budowa na ZGŁOSZENIE i POZWOLENIE | Zmiany w PRAWIE BUDOWLANYM

Tak! To już drugi odcinek z naszego nowego cyklu filmów, w których Dawid Myk – właściciel i projektant cenionego biura projektowego, przybliży Wam zawiły świat prawa budowlanego. Dzisiaj znajdziecie odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie – „Co możemy wybudować na zgłoszenie, a co na pozwolenie?”. Temat ten rodzi bardzo wiele wątpliwości wynikających głównie ze zmienności zapisów w prawie budowlanym. Zobaczcie jak je interpretować!

BUDOWA domu BEZ POZWOLENIA | ZMIANY w PRAWIE BUDOWLANYM

Nowy cykl filmów rozpoczynamy gorącym tematem ostatnich miesięcy, czyli projektem domu bez pozwolenia na budowę. Zmiany w prawie budowlanym stanową nową możliwość dla inwestorów, ale ciągną za sobą również wiele pytań i sprzeczności. Dziś pod lupę bierzemy domy do 70 m2 powierzchni zabudowy, które możemy wybudować tylko na zgłoszenie bez konieczności zatrudniania kierownika budowy. Zapraszamy do obejrzenia i zadawania pytań w komentarzach.

Jak WYKONAĆ projekt ELEWACJI? Rozmowa z Izabelą Organista.

W dzisiejszym odcinku gościem jest Izabela Organista – projektant wnętrz i elewacji oraz grafik 3D w firmie MYK-KONSTRUKCJE. W dzisiejszym odcinku przybliżamy Wam jedną z naszych usług — projektowanie elewacji. Sami zobaczcie, że warto udać się do projektanta, aby zobaczyć przed przebudową, jak będzie wyglądać Wasz dom. Nie możecie tego przegapić. Zapraszamy do obejrzenia!

Czy WARTO kupić WĄSKĄ DZIAŁKĘ? | 5 pytań do projektanta

W dzisiejszej serii 5-ciu pytań do projektanta poruszymy bardzo ważny temat wąskich działek budowlanych. Często inwestorzy stają przed atrakcyjną ofertą kupna działki o szerokości mniejszej niż 16m, wtedy też pojawia się szereg wątpliwości z tym związanych. Wąski kształt działki generuje nam ograniczenia w zabudowie oraz formie architektonicznej obiektu budowlanego. Układ funkcjonalny takich budynków powinien być szczegółowo przemyślany przez architekta, który jednocześnie musi dostosować się do wymagań inwestora. To nie lada wyzwanie, dlatego też warto obejrzeć dzisiejszy odcinek i wysłuchać praktycznych porad naszego projektanta.

BUDOWA obiektów HALOWYCH. Rozmowa z Tomaszem Wróblewskim.

W dzisiejszym odcinku gościem jest Tomasz Wróblewski – współwłaściciel firmy Polkrys, która zajmuje się produkcją opakowań jednorazowych z tektury litej i falistej, a także produkcją tacek jednorazowych. Wieloletnia współpraca z naszym biurem projektowym, wpłynęła na powiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej zakładu. Jeśli interesują Cię szczegóły dotyczące procesów projektowych w obiektach halowych, a także poszczególne kroki, jakie podejmował inwestor, aby zwiększyć wydajność produkcji, zapraszamy do obejrzenia.

BUDOWA DOMU w trakcie PANDEMII | 5 pytań do PROJEKTANTA

Pandemia dała się we znaki praktycznie w każdej branży. Szczególnie dotknięta została także szeroko rozumiana branża budowlana. Brak materiałów, szalejące ceny, zmiana pracy urzędów – to tylko nieliczne kłody pod nogi rzucane inwestorom, którzy marzą o budowie własnej posiadłości. Dawid Myk wyjaśnia co zmieniło się od początku trwania pandemii i z jakimi trudnościami musieli mierzyć się inwestorzy na przełomie 2 ostatnich lat.

ZAARANŻUJ swoje WNĘTRZE razem z PROJEKTANTEM. Rozmowa z Izabelą Organista.

W dzisiejszym odcinku gościem jest Izabela Organista – projektant wnętrz i elewacji oraz grafik 3D w firmie MYK-KONSTRUKCJE. Dowiecie się między innymi co przygotować na pierwszą rozmowę w projektantem, od czego zależy koszt projektu i co obejmują warianty cenowe. Usłyszycie też o nietypowych projektach oraz poznacie to, jak przebiega praca z projektantem wnętrz i ile trwa. Nie możecie tego przegapić! Zapraszamy do obejrzenia!

DOM do REMONTU czy BUDOWA nowego DOMU? | 5 pytań do PROJEKTANTA

W dzisiejszym odcinku poruszymy tematy najczęściej nurtujące naszych widzów. Inwestorzy borykają się z dylematem czy warto kupić dom do remontu, czy może bardziej opłacalna będzie jednak budowa nowego domu? Kto może nam pomóc w kupnie domu? Dlaczego nie robić tego na własną rękę? Wieloletnie doświadczenie Dawida Myka rozwieje Wasze wątpliwości. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszym biurem projektowym!

BUDOWA DOMU z INWESTOREM ZASTĘPCZYM. Rozmowa z Mateuszem Rzemieniewskim.

W dzisiejszym odcinku gościem jest Mateusz Rzemieniewski – inwestor, który cały proces projektowania i budowy domu zrealizował razem z firmą MYK-KONSTRUKCJE. Dowiecie się, jakie rzeczywiste koszty poniósł inwestor, budując wymarzony dom wraz z częścią usługową, na jaki sposób ogrzewania i wentylacji budynku zdecydował się oraz z jakimi dylematami borykał się od samego początku inwestycji. Zobaczycie też wizualizacje domu i realne zdjęcia z budowy. Nie możecie tego przegapić! Zapraszamy do obejrzenia!

Z jakiego MATERIAŁU wykonać ŚCIANY BUDYNKU? ? | 5 pytań do PROJEKTANTA

Podczas budowy inwestycji inwestorzy często stają przed szeregiem dylematów związanych z wyborem technologii czy też materiałów budowlanych. Dziś przedstawimy Wam jakie materiały wybrać do budowy domu z punktu widzenia projektanta. Czy płyta fundamentowa jest lepsza od tradycyjnych ław fundamentowych, czy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ściany trójwarstwowej, czy też wybór stropu gęstożebrowego sprawdzi się w każdej sytuacji. Zapraszamy do wysłuchania!

Jak wygląda PROCES PROJEKTOWANIA od PODSTAW? | 5 pytań do PROJEKTANTA.

Proces projektowy obejmuje wiele szczegółowych etapów, w których nierzadko czynnie uczestniczy inwestor. Przygotowując się do budowy domu i współpracy z biurem projektowym warto dowiedzieć się jak wygląda schemat działania oraz jakie formalności możesz zlecić swojemu projektantowi. O tym co czeka Cię po rozpoczęciu współpracy z biurem projektowym opowie Dawid Myk w najnowszym odcinku z serii „5 pytań do projektanta”.

Jak WAŻNY jest KOSZTORYS w PROCESIE BUDOWY? Rozmowa z Kamilem Stodolnym.

Kosztorys inwestorski, to jedna z opcji jaką można wybrać w biurze projektowym planując budowę domu. Czy stworzenie kosztorysu budowy jest pomocne? Czy to prawda, że ubiegając się o kredyt na realizacje swojej inwestycji banki wymagają przedstawienia kosztorysu? A może taka usługa staje się koniecznością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym wywiadzie z kosztorysantem świadczącym usługi w biurze projektowym Myk Konstrukcje.

KIEROWNIK BUDOWY unika ODPOWIEDZIALNOŚCI? Jak sobie PORADZIĆ? | 5 pytań do PROJEKTANTA

Rozpoczęcie budowy to spełnienie marzeń wielu osób. Nareszcie długo wyczekiwana przygoda się zaczyna! Jednak co w sytuacji gdy wynajęta firma wykonawcza miga się od odpowiedzialności za zaistniałe błędy? Kierownik budowy nierzetelnie wykonuje swoją pracę ignorując uwagi inwestora? Zapobiegaj tym nieprzyjemnym sytuacjom i dowiedz się co możesz zrobić od doświadczonego kierownika budowy w kolejnym odcinku z serii „5 pytań do projektanta”.

Jak UNIKNĄĆ BŁĘDÓW na budowie? Wybierz INWESTORA ZASTĘPCZEGO | 5 pytań do PROJEKTANTA

Budowa własnego domu to ogromne przedsięwzięcie i duży nakład Twojego zaangażowania. Boisz się, że nie podołasz wyzwaniu? Marzysz o osobie, która Cię zastąpi? W dzisiejszym odcinku poznasz co raz to chętniej wybieraną funkcję INWESTORA ZASTĘPCZEGO. Dowiedz się co na budowie możemy zrobić za Ciebie!

Co MUSISZ wiedzieć o MATERIAŁACH BUDOWLANYCH w 2022 ROKU? | Rozmowa z Robertem Wlaźlakiem

W dzisiejszym odcinku mamy przyjemność gościć producenta materiałów budowlanych i inwestora– Roberta Wlaźlaka, który prężnie prowadzi firmę MODAX w Pruszczu i jest producentem systemów i akcesoriów kominowych PERFEKT. Dowiesz się czy warto zachować zimną krew podczas realizacji inwestycji budowlanych. Jeśli ciekawi Cię co będzie się działo z cenami materiałów budowlanych w nowym roku albo kiedy jest dobry moment na zakup materiałów do budowy domu to warto wysłuchać opinii naszego gościa.

W jaki sposób PROJEKT TYPOWY może ODCHUDZIĆ twój PORTFEL? | 5 pytań do PROJEKTANTA

Projekty typowe, które można znaleźć na wielu stronach internetowych to tanie i jak może się wydawać sprawdzone rozwiązanie. Jak to wygląda w praktyce? Czy TANI projekt oznacza DROGĄ budowę? Czy rozwiązania przemycane w typówkach naprawdę mogą wyszczuplić nasz portfel? A także, czy konsultacja z architektem przed zakupem projektu typowego jest ważnym elementem? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w najnowszym odcinku z serii „5 pytań do projektanta”

Jak UŁATWIĆ budowę domu na ETAPIE PROJEKTOWANIA? | 5 pytań do PROJEKTANTA

Na pierwszych etapach planowania swojej inwestycji w postaci budowy własnego domu, pomoc wybranego przez Ciebie architekta, może okazać się bezcenna! Z jakich dodatkowych usług możesz skorzystać w biurze projektowym? Czy architekt może zając się doborem materiałów i zaplanować z Tobą budżet na budowę domu? O to jak daleko sięga pomoc projektanta dowiesz się w rozmowie Ani z Dawidem Mykiem w najnowszym odcinku naszej serii.

WSZYSTKO o KREDYCIE HIPOTECZNYM. Rozmowa z Rafałem Mazurkiewiczem

Kredyt hipoteczny to okazja do zrealizowania swoich marzeń o domu. Niejednokrotnie jest to jedyna droga do osiągnięcia swojego celu. W ferworze emocji należy zachować jasny umysł i zapoznać się z ofertami wielu banków. Jak zrobić to dobrze? Jak przygotować się do wyboru kredytu hipotecznego? Co zrobić, by uniknąć podstawowych błędów? Posłuchaj wywiadu z ekspertem finansowym, dla którego wybór tej drogi nie ma żadnych tajemnic.

Jak NIE PROJEKTOWAĆ domu? | 5 pytań do PROJEKTANTA

Dam sobie radę sam! To pierwsza myśl, która pojawia się w głowie wszystkich inwestorów, którzy planują budowę domu. Czy samodzielność w tej kwestii to dobra droga? A może pierwsza myśl o budowie domu to czas by udać się do projektanta? Jak uniknąć podstawowych błędów i nie komplikować pierwszych etapów planowanej inwestycji? O wszystkim opowie Dawid Myk w najnowszym odcinku z serii „5 pytań do projektanta”

NAJWIĘKSZE bolączki w PRACY PROJEKTANTA | 5 pytań do PROJEKTANTA

Praktycznie każdy zawód ma ciemną stronę, ale nie zawsze mówi się o tym głośno. W drugim odcinku z serii „ 5 pytań do projektanta” Ania – koleżanka po fachu zada Dawidowi niewygodne pytania, a my dowiemy się o jego prywatnych odczuciach, a czasem i bolączkach w związku z wykonywaną pracą. Czym Inwestor potrafi wkurzyć projektanta? Jak często zdarza się, że projektant musi sprowadzać na ziemie swojego klienta? O tym dowiedziecie się w kolejnym odcinku nowej serii!

Jak zaskoczyć inwestora? Rozmowa z Karolem Höft | Rozmowy z inwestorami #1

Nowością na naszym kanale jest cykl „Rozmowy z inwestorami”, który polubicie dzięki wyjątkowym gościom. W dzisiejszym odcinku Karol Höft, który zdecydował się na zakup projektu indywidualnego z firmy MYK-Konstrukcje. Opowie wam jak przebiegała współpraca z projektantem, co zaskoczyło go najbardziej, o jakich kwestach nie pomyślał projektując wizje swojego domu. Przedstawimy jak finalnie prezentuje się wizualizacja domu naszego gościa. Napewno będziecie zaskoczeni! Zapraszamy!

Projekt INDYWIDUALNY vs projekt TYPOWY | 5 pytań do PROJEKTANTA

„5 pytań do projektanta” – to nowa seria odcinków na kanale „Dekonstrukcje”, którą prowadzi projektantka Anna Belter-Szymczak. Tematem głównym będzie popularny wśród inwestorów problem, co wybrać: projekt indywidualny czy projekt gotowy? Jest wielu zwolenników projektów gotowych, które można kupić online, jednak nie zawsze wiadomo, z czym wiąże się taki zakup. Dodatkowe koszty, adaptacje budynków.. Dziś rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Zapraszamy do obejrzenia!

Jak SKUTECZNIE wybrać PROJEKTANTA?

Realizacja inwestycji może przysporzyć Państwu wielu zmartwień. Czy da się ich uniknąć? Warto wybrać projektanta, który przeprowadzi Was przez urzędnicze formalności, doradzi, jak sprawnie i oszczędnie zaprojektować dom swoich marzeń.

Co kryje się pod określeniem „dobry projektant”? Jak powinna wyglądać współpraca inwestora i projektanta? Czy projektant jest w stanie pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają Państwo, oglądając dzisiejszy odcinek na naszym kanale.

Jeszcze WIĘCEJ ABSURDÓW w branży BUDOWLANEJ

Wyzwania w pracy projektanta zdarzają się każdego dnia. Urzędniczy bałagan, niespójne przepisy i niewiedza kolegów z branży to mieszanka wybuchowa, która niejednokrotnie przyczynia się do powstawania absurdów. Po licznych doświadczeniach, które zdobywamy od lat mogą Państwo pomyśleć, że nic nas już nie zaskoczy.

Otóż nie!

W tym odcinku dowiecie się Państwo o najgorszych przypadkach w pracy projektanta, które spotkały nas zaledwie w ciągu ostatnich tygodni pracy. Uważajcie, bo absurdalność tego co usłyszycie może Was naprawdę zaskoczyć.

Poznaj NAJWIĘKSZE ABSURDY w branży BUDOWLANEJ

Praca projektanta nie jest łatwa. Najczęstsze problemy spotykają nas podczas procedowania projektów w urzędach. Niejednokrotnie nadinterpretacja przepisów prawa budowlanego przez urzędników blokuje wiele inwestycji albo znacząco wydłuża czas postępowania. Inwestorzy nie są w pełni świadomi, jaką wojnę musi stoczyć projektant, żeby uzyskać pozwolenie na budowę wymarzonej inwestycji.

Zachęcamy Państwo do obejrzenia, jak w Polsce wygląda urzędniczy proces wydawania pozwoleń, jak skutecznie urzędnicy utrudniają procesy inwestycyjne. Mamy wiele do opowiedzenia w tej kwestii, ale też wiele do zaoferowania – jak skutecznie się z tym zmierzyć.

WAŻNE kwestie przy wyborze DZIAŁKI budowlanej

W momencie pojawienia się myśli o budowie domu, rodzi się też pytanie – jaką działkę budowlaną wybrać? Z pozoru może się to wydawać najprostszą sprawą, jednak nic bardziej mylnego! Jest wiele spraw związanych z zakupem działki, o które warto zapytać specjalisty, bądź samemu zebrać potrzebne informacje z miejscowych planów zagospodarowania, map itd. i prawidłowo je zinterpretować.

Dokładamy Państwu kolejne przykłady związane z wyborem działki. Uczulamy, na co zwrócić szczególną uwagę, i jakich błędów nie popełniać.

4 KLUCZOWE KWESTIE przy wyborze DZIAŁKI BUDOWLANEJ

Kiedy mają Państwo dość zgiełku i uważacie, że podmiejska cisza i spokój to coś dla Was, rozpoczynacie poszukiwania idealnej działki budowlanej! Nie jest to jednak prosty etap realizacji inwestycji, bo nie wystarczy tylko poszukać pasującego gruntu w dobrej cenie.

W tym odcinku zobaczą Państwo, że proces jest znacznie bardziej skomplikowany i zawiły. Pokażemy Wam, jak nie stracić kilkunastu tysięcy złotych i chęci na budowę własnego domu! Poznacie Państwo największe dylematy dotyczące wyboru działki oczami doświadczonego projektanta Dawida Myka.

Oddział I

ul. Witosa 2 86-120 Pruszcz
08:00 - 16:00

Oddział II

ul. Broniewskiego 10 87-100 Toruń
08:00 - 16:00

Oddział III

ul. Bydgoskich Olimpijczyków 5 85-796 Bydgoszcz
08:00 - 16:00

Dawid Myk

Właściciel Główny Projektant
792-555-930

Dominika Myk

Właściciel Główny Projektant
792-555-930

Rafał Mazurkiewicz

Ekspert finansowy
792 519 485 rafal.mazurkiewicz@goldfinance.pl

Znajdź nas na